d

Lorem ipsum dolor sit, consectetur iscing sed diam nonummy nibh euismo Lorem ipsum dolor sit, consectetur

@my_wedding_day

Wedding Details

Sunday, 05 November 2017
2:00 PM – 3:30 PM
Mas Montagnette,
198 West 21th Street, NY

+1 843-853-1810

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Events   •  Aké sú najnovšie svadobné tipy a trendy?
SVADBA 2020? AKÉ SÚ NAJNOVŠIE SVADOBNÉ TIPY A TRENDY? ODBORNÍCI TO VIDIA TAKTO.

Aké sú najnovšie svadobné tipy a trendy?

Začiatkom roka som robila rozhovor do magazínu Lexikon ohľadne svadobných trendov a zopár zaujímavých bodov z tohto rozhovoru vám prinášam aj sem na náš blog. Ak si chcete prečítať celý rozhovor tu je odkaz: https://www.lexikon.sk/svadobne-plany-trendy-vystavy-priprava-velkeho-dna-svadba/

SVADBA 2020? AKÉ SÚ NAJNOVŠIE SVADOBNÉ TIPY A TRENDY? ODBORNÍCI TO VIDIA TAKTO.
SVADBA 2020? AKÉ SÚ NAJNOVŠIE SVADOBNÉ TIPY A TRENDY? ODBORNÍCI TO VIDIA TAKTO.

Sledujú nevesty na Slovensku zahraničné trendy, alebo máme radšej klasiku?

Vo svete, vidíme to v móde i svadobných trendoch, vládne návrat k prírodným materiálom, uvoľnenému – nazvime to – “nenaškrobenému” štýlu. Svadby sú oveľa viac hravé, používajú sa zdanlivo nekombinovateľné materiály a vzory ako drevo a zlato, ružové zlato, suché trávy, prírodný papier, ale kontrastne aj priesvitný akryl…zohľadňujú sa pritom požiadavky individuality nevesty a ženícha. To sa premieta aj do prípravy a realizácie svadieb.

Za 12 rokov existencie našej agentúry to vidíme aj pri “našich” nevestách. Kedysi všetky túžili po saténových stuhách, trblietkach, minidiamantoch a brošniach; len aby boli všade, kde to bolo možné… Dnes je trend pravý opak. A nielen to; už aj na Slovensku riešime EKO, BIO a ZERO WASTE otázky pri plánovaní svadby.

Trendy v svadobných kyiciach 2020

Kytica je neodmysliteľnou súčasťou nevesty. Pri svadobnej hostine sa vždy kládol veľký dôraz na kvetinovú výzdobu. Ako sa zmenili trendy pri kvetinovej výzdobe? 

V minulosti sa kvetinové aranžmány robili do presne určených súmerných tvarov a nevesty požadovali minimum, alebo najlepšie žiadnu zeleň, čo nakoniec pôsobilo trochu umelo. Dnes sú moderné a obľúbené uvoľnené, nedbalé, priam až nepravidelné kytice. V aranžmánoch sa používa veľa zelene, aby sme docielili presne ten spomínaný návrat k prírode, aby sme sa cítili ako v nádhernej záhrade, alebo na lúke plnej kvetov…. Okrem veľa zelene tu je aj trend béžových suchých prírodných tráv…. V zahraničných inšpiráciach hľadajte na obrázkoch kontkrétne trávu „pampas grass“. Naše nevesty su s travinami ešte trochu opatrné, ale postupne už začiname mať aj tu dopyt na pampovu trávu.

Ako doplnky sa teraz často objavuje drevo, veľa sviečok, z materiálov sa od saténu prešlo k jemnému šifónu, hodvábu a bavlne.

Hitom týchto rokov je napríklad aj kaligrafia

Na prírodný papier sa napríklad ručne píšu menovky, menu lístky, alebo  iniciály mladomanželov. “In” sú aj ručne maľované motívy na oznámenia a ostatné tlačoviny. Tu zase ide o dôraz na individualitu a originálne požiadavky hlavných protagonistov svadobného dňa. Treba zohľadniť, ak chce pár jedinečný a originálny návrh iba pre seba. Oznámenia, ktoré sa nájdu na každej výstave, už nie sú pomaly vôbec zaujímavé. Tieto najnovšie svadobné tipy a trendy však naberajú neustále na obrátkach.

NAJNOVŠIE SVADOBNÉ TIPY A TRENDY

Ako sa mení farebnosť nevestiných šiat i celkového ladenia svadobného stola?

Na našich svadbách je najpopulárnejšia kombinácia bielej, krémovej a púdrovej ružovej farby. K tomu matná zelená vo forme eukaliptových listov. Takáto kombinácia je jemná, éterická, nežná, romantická a hlavne nadčasová. Okrem toho sledujeme aj každoročné farebné trendy. Na rok 2020 napríklad spoločnosť PANTONE určila smerodajnú farbu roka: Pantone 19-4052 Classic Blue. Je to klasický odtieň modrej. Ani námornícka, ani parížska, niečo medzi tým. Tento odtieň má evokovať odolnosť, čistotu a sústredenosť mysle. Vnáša pokoj, dôveru a spojenie. Zdôrazňuje našu túžbu po spoľahlivom a stabilnom základe, na ktorom sa dá stavať, keď prekročíme prah novej etapy spoločného života s partnerom. Takúto modrú si viem predstaviť, buď vo forme obrusov, alebo drobných modrých detailov. Napríklad modré obrúsky, alebo použiť zopár modrých kvietkov v aranžmánoch, pripadne modré sviečky. Môže to byť celkom pekné osvieženie oproti vyššie spomínaným a stále populárnym jemným odtieňom farieb.

Všetko speje k istej jednoduchosti, hravosti. Ako je to s úpravou vlasov nevesty a svadobčanov celkovo?

Spomínané najnovšie svadobné tipy a trendy, sa samozrejme, odrážajú aj v úpravách vlasov a v celkovom stylingu nevesty a ženícha. Pamätáme si, aké sa v minulosti robili komplikované drdoly a ťažké svadobné šaty, v ktorých sa nevesta ani nevedela pohnúť… Dnes veľa neviest príde s inšpiráciami napr. nedbalo upravených vlasov. Hairstylistky niekedy reagujú rozpačito ako spraviť neveste “rozpadnutý drdol”. Keďže moderné nevesty chcú byť originálne, pomaly sa začínajú obracať na kreatívne módne návrhárky. Dávajú si šiť unikátne kúsky svadobnej róby podľa vlastných predstáv. Za súčasnými trendmi nezaostáva ani ženích a jeho družbovia. Na svadbách mávame pri prípravách už aj barbera.

Aké sú NAJNOVŠIE SVADOBNÉ TIPY A TRENDY pre obrad a svadobnú hostinu

Civilné obrady naše nevesty preferujú vonku v parku alebo v záhrade. Veľmi obľúbené a mimoriadne žiadané sú kaštiele a priľahlé parky. Hostia sa schádzajú zvyčajne v sobotu o štvrtej popoludní. Nie je zriedkavé, že stále viac svadieb máme aj v piatok. Obrad pokračuje úvodným coctailom pod holým nebom; o výnimočnosti atmosféry netreba zvlásť hovoriť… Podáva sa napríklad prosecco a namiesto soft drinkov sú čoraz obľúbenejšie domáce limonády priamo z čapovacích nádob. Ako malé “jednohubky” sa ponúkajú kanapky alebo čerstvé domáce mini pečivo. Čas vonku sa využije na relax a uvoľnenie hostí a na skupinové fotozábery svadobčanov s mladomanželmi.

Večera začína obvykle okolo osemnástej hodiny. Nasleduje prvý tanec a potom druhá večera formou bufetov. Čoraz žiadanejšie sú sladké bufety – candy bary. Slúžia namiesto jednotne servírovaných sladkostí. Sú krásne naaranžované, neustále v nich pribúdajú nové mini dezerty – od cupcakes, cakepops, makroniek, mini cheesecakes až po donutky.

V čom sa ešte v súčasnosti mení priebeh svadobnej hostiny, pribúdajú nejaké atrakcie?

Inšpirácie zo zahraničia, ktoré už fungujú aj na Slovensku, sú napríklad zábavné kvizy, alebo foto-kútiky s rekvizitami. Je to milý nenásilný sprievodný program, keď si hostia rovno zo svadby odnesú  vytlačené fotografie. Je už len na ich kreativite, či si spravia zábavné “grimasy” s doplnkami, alebo sa rozhodnú pre romantické pózy do rámčeka. Ďalšou atrakciou – pre pánov – sú napríklad stále obľúbenejšie whisky bary. Pánske kútiky s útulnými koženými sedačkami, cigarami a kvalitným alkoholom vyzerajú efektne. Sú využívané ako chill-out zóna počas celej svadobnej hostiny.

Foto: archív Wedday svadieb, Gabriela Jarkovská, Matej Kmeť , Katarína Žitňanská

Leave a reply